Vairavimas žiemą

Vairavimas ir automobilio priežiūra žiemą

Susipažinkite

Šaltasis periodas ir vairavimas žiemą kardinaliai skiriasi nuo sausos ir karštos vasaros. Ne išimtis ir automobilio priežiūra. Žiema nepasiruošusius vis dažniau užklumpa vairuotojus, ne kelių priežiūros tarnybas, tad tinkamas automobilio paruošimas žiemai ir vairavimo įpročių adaptavimas yra būtinybė. Šiame puslapyje kviečiame glaustai susipažinti, ką būtina atlikti savo automobiliui prieš žiemą ir kokių vairavimo įpročių vengti ir kuriuos prisiminti. 

Kai kuriuos darbus savo automobiliui nesunkiai atliksite patys, tačiau pilnai automobilį patikrinti gali tik kvalifikuoti meistrai. Specialiai šiai žiemai paruošėme automobilio patikrinimo paslaugą. Ji apima visapusišką Jūsų automobilio patikrą. Paslaugos aprašymą galite matyti paspaudę blokelį žemiau. 

Tačiau neturėtumėte pamiršti ir tam tikrų dalykų patys. Apie viska skaitykite žemiau.

Patikros paslauga

Žieminės padangos būtinos dar iki pirmo sniego

Klaidinga manyti, kad žieminės padangos būtinos tik iškritus sniegui. Vasarinės padangos guma praranda savo savybes kai lauke mažiau nei 7 laipsniai šilumos. Itin svarbu net ir automobiliui su žieminėmis padangomis - padangų slėgis. Speiguotos naktys ir šiltesnės žiemos dienos (tempratūrų šuoliai) lemia, kad padangose kinta slėgis, todėl jį visada privalu palaikyti tokį, kokį rekomenduoja gamintojas. Jeigu nežinote, koks padangų slėgis rekomenduojamas Jūsų Volkswagen, susisiekite su mumis. Jeigu Jūsų Volkswagen neturi padangų slėgio indikatoriaus funkcijos, pravartu slėgį tikrintis kas kart užsukus į degalinę. 

Padangų keitimas

Visada naudokite tik žieminį langų skystį. Paprastas, vasarinis, užšals ir nebegalėsite valyti langų ir turėsite ieškoti šiltos vietos automobiliui atšildyti. Pravartu automobilyje turėti ir ledo tirpiklį, neužšąlantį skysti durelių spynoms ir neužšąlančio silikono durų gumoms sutepti. Žinoma, viską tą galime padaryti už jus. Žieminių prekių savo automobiliui galite įsigyti mūsų internetinėje parduotuvėje. 

Žiemos prekės

 

Pasiruoškite prieš kiekvieną važiavimą. Kiekvieną kartą prieš sėsdami už vairo atminkite, kad stabdymo kelias gerokai pailgėjo, o posūkiuose reikia elgtis ramiai, nespausti akseleratoriaus pėdalo be reikalo ir per daug. Itin svarbu visada švariai nusivalyti automobilį - ne tik langus, tačiau ir kapotą, galinį stiklą, stogą, kad krentantys sniego gabalai nesukeltų pavojaus kitiems vairuotojams 

Kaip vairuoti žiemą? Iš esmės universaliausias atsakymas - vairuokite ramiai. Viskas, ką darote prie vairo žiemos metu, turi būti daroma palengva ir ne agresyviai. Pajudėkite iš vietos po truputį, laikykitės didelio atstumo nuo priekyje esančio automobilio, stabdykite palengva, vairą sukite iš lėto, be agresyvių ir staigių judesių. Tačiau kartais vis tiek gali pasitaikyti situacijų, kai automobilis pradės slysti. Suvaldyti slystantį automobilį gali būti sunki užduotis nepatyrusiam vairuotojui, tačiau žinoti teoriją visada pravers. Kviečiame pažiūrėti du informacinius Volkswagen vairavimo ekspertų filmų (angliški subtitrai).